Lista aktualności Lista aktualności

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W 83-trzecią rocznicę pożegnania przez leśników Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jego ostatniej drodze na Wawel, na terenie leśnictwa Kępa Niemojewska, przy głazie pamiątkowym, spotkali się leśnicy oraz zaproszeni goście.

Na tą uroczystość leśnicy Nadleśnictwa Dobieszyn przygotowali ołtarz polowy, miejsca dla uczestników, punkt edukacyjny, miejsce na posiłek.

Przybyłych gości - dwudziestego maja – witał nadleśniczy Nadleśnictwa Dobieszyn Paweł Sułkowski. Uroczystą Mszę Świętą odprawił ks. Jan Pękacz. Były pieśni religijne oraz patriotyczne. Swój występ mieli uczniowie gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego ze Stromca. Bardzo wzruszającą oprawę muzyczną dał Zespół Cantabile z m. Warka.

W trakcie uroczystości były przemówienia – posła Dariusza Bąka, dyrektora Andrzeja Matysiaka oraz emerytowanego nadleśniczego Jana Chryzostoma Czachowskiego. Odnosiły się one do postaw patriotycznych naszych wielkich Polaków, z których część była leśnikami.

Impreza miała charakter otwarty. Wzięły w niej udział także osoby przyjezdne. Byli mile zaskoczeni, że to miejsce ma takie duże znaczenie. Od stoiska edukacyjnego odchodzili z pamiątkową płytką z wizerunkiem Marszałka umieszczoną na krążku brzozowym. Jak widać Puszcza Stromiecka jeszcze nie jeden raz zaskoczy swoimi tajemnicami.

Na zakończenie była grochówka przygotowana przez druhów z OSP Augustów oraz inne dania wydawane w namiotach Nadleśnictwa Dobieszyn. Z chwili wytchnienia skorzystali nawet ułani, bardzo serdecznie przyjęci prze Panie z nadleśnictwa.