Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Dobieszyn na Światowych Dniach Młodzieży

Dnia 21.07.2016r Nadleśnictwo Dobieszyn miało swój udział w Światowych Dniach Młodzieży na trasie ścieżki dydaktycznej „Królewskie Źródła", w Nadleśnictwie Kozienice.

Było to stoisko na którym przy wykorzystaniu eksponatów w postaci tablic, wizerunków zwierząt, przedstawiono korzyści płynące z lasu oraz zaprezentowana została tradycja prowadzenia wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarki leśnej. Zwiedzający mogli przy stoisku zrobić sobie zdjęcia pamiątkowe oraz w ramach promocji otrzymywali upominki w postaci odblasków (lis, wiewiórka, bóbr, łoś) z napisem „Puszcza Stromiecka, Nadleśnictwo Dobieszyn".

Na placu piknikowym gdzie były degustowane potrawy, można było zobaczyć jak młodzież, mimo pochodzenia z wielu stron świata potrafi łamać różnego rodzaju bariery, dając temu wyraz w spontanicznej zabawie; przy wtórze pieśni religijnych. Co zostało uwiecznione na zdjęciach, robionych w dużych ilościach, także przez samych pielgrzymów pochodzących z wielu krajów Europy (Ukraina, Rumunia, Węgry, Włochy) oraz Afryki (Kamerun).